14 травня 2021 р. у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відбулося святкування 150-літнього ювілею видатного письменника, громадського діяча і Патрона бібліотеки — Василя Стефаника. Серед гостей був перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник; голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт; начальник відділу мистецтв та розвитку культури управління культури Львівської обласної державної адміністрації Василь Гладкий; начальник відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради Оксана Руденко; народний депутат України Ростислав Тістик; кандидат технічних наук, доцент, директор Західного наукового центру НАН України та МОН України Олег Зинюк; доктор економічних наук, голова наглядової ради ЛННБ України ім. В. Стефаника Степан Давимука; Почесний консул Франції у м. Львові, член наглядової ради ЛННБ України ім. В. Стефаника Данило Ярема; кандидат історичних наук, старший дослідник, заслужений працівник культури України, директор  Наукової  бібліотеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Марта  Надрага.

Під час заходу відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника письменнику та чин панахиди за участю отця Ігоря Кунця — Синкела у справах мирян Львівської архиєпархії.

У межах пам’ятного ювілею у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відкрито ілюстративно-документальну виставку з експонуванням архівних документів, видань творів новеліста, публікацій у періодиці, мистецької стефаникіани.

Урочисте відкриття експозиції, присвяченої пам’ятному ювілею, розпочалося з вітального слова генерального директора Бібліотеки, кандидата педагогічних наук Василя Ферштея. У своєму виступі він підкреслив актуальність творчості Василя Стефаника, її значущість у контексті розвою національної свідомості.

Із листом-вітанням від Архиєпископа та Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря Возьняка до наукової спільноти звернувся о. Ігор Кунець.

Значущість і багатогранність постаті Василя Стефаника та вплив його творчості на розвиток української літератури кінця XIX – початку XX століття акцентував у своїй промові доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства ЛНУ ім. І. Франка, старший науковий співробітник відділу бібліотекознавства ЛННБ України ім. В. Стефаника Михайло Гнатюк.

Матеріали, експоновані на виставці, дали змогу присутнім ознайомитись зі Стефаником як особистістю та письменником, зрозуміти основні віхи життя і творчості, простежити взаємозв’язок із сучасністю. Самобутню спадщину новеліста, збережений епістолярій та текстові й ілюстративні фонди, рукописи перекладів у своїй промові охарактеризувала кандидат історичних наук, завідувач відділу рукописів Мирослава Дядюк.

Центральне місце в експозиції посідають прижиттєві видання В. Стефаника — «Камінний хрест», «Синя книжечка» тощо, про які Іван Франко, віддаючи належне творчості новеліста, зазначив: «Уже нині можна повеличатися перед світом», а М. Коцюбинський називав його новели «окрасою нашої літератури».

Також на виставці широко репрезентовано золотий фонд стефаникознавства: збірки творів письменника, наукові розвідки, окремі публікації у періодичних виданнях, автореферати дисертаційних робіт. Світове значення творчості В. Стефаника ілюструють численні переклади його доробку мовами народів світу, гідного перебувати поруч із найвидатнішими взірцями західноєвропейської літератури.

Мистецьке відображення творчості Василя Стефаника, втіленої в екслібрисах, презентувала Лариса Купчинська — кандидат мистецтвознавства, директор Інституту дослідження бібліотечних мистецьких ресурсів.

Як відзначила доктор філологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу наукових досліджень української періодики НДІ пресознавства Мар’яна Комариця, експоновані на виставці періодичні видання з фонду ЛННБ України ім. В. Стефаника охоплюють практично все XX століття: від тих, що були «ровесниками» Василя Стефаника, до тих, що виходили друком у радянський час і добу незалежності України, зокрема публікації в часописах «Літературно-Науковий Вістник», «Громадський Голос», «Назустріч», «Світ», «Глобус», «Література і мистецтво» тощо, репрезентують літературну творчість Василя Стефаника, його суспільно-політичну діяльність як посла австрійського парламенту, розвідки про письменника. Репрезентовані ювілейні періодичні видання містять також багатий ілюстративний матеріал.

Газетні та журнальні публікації від перших відгуків і рецензій до численних некрологів, опублікованих на шпальтах європейської преси 30-х років ХХ століття, репрезентовано в антології «Василь Стефаник в європейській пресі 1899–1936 рр.», укладеній працівниками Науково-дослідного інституту пресознавства ЛННБ України ім. В. Стефаника та презентованій у межах святкування ювілею Патрона.

Матеріали дослідження дають змогу шанувальникам творчості Василя Стефаника зануритися у духовний всесвіт майстра української новелістики і водночас яскраво ілюструють сприйняття його сучасниками — від видатних письменників і літературознавців до пересічних читачів.

До ювілею з нагоди 150-ліття від дня народження Василя Стефаника було випущено памʼятний конверт та поштову марку, автор ідеї проєкту Андрій Пилюх. У межах святкових заходів відбулося урочисте погашення поштової марки.