Щиро дякуємо нашим постійним партнерам — Національному інституту імені Оссолінських у Вроцлаві, що передали Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника два сервери. Цей значний внесок до нашого матеріально-технічного оснащення суттєво допомагатиме нам і в тривожний час повномасштабної російської агресії, і ...
Читати далі…

99 Оссолінська зустріч з професором Пшемиславом Журавським вель Ґраєвським (Лодзький університет) та з професором Ярославом Грицаком (Український католицький університет). Трансляцію зустрічі, яка буде доступна на ФБ-каналі ЛННБ України ім. В. Стефаника, можна буде подивитися за посиланням ...
Читати далі…

На базі Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської націіональної наукової бібілотеки України ім. В. Стефаника відбулась X Міжнародна наукова конференція «Мистецька культура: історія, теоія, методологія». Відеозвіт можна подивитись на нашому каналі YuoTube ...
Читати далі…

У п’яту річницю відходу до вічності блаженної пам’яті Лариси Крушельницької 12 листопада 2022р. о 9 год. буде відслужена Божественна Літургія за упокій (Храм Пресвятої Трійці на вул. Тершаківців). Орієнтовно о 10 год. буде відслужена панахида біля родинного гробівця на Личаківському цвинтарі ...
Читати далі…

31 травня 2022 р. у Національному інституті імені Оссолінських у Вроцлаві відбулася 97 Оссолінська зустріч.

Тема зустрічі: «Актуальність творчості Василя Стефаника. Погляд з Польщі та України».

Відеозвіт 97 Оссолінської зустрічі (31.05.2022 р.) можна подивитися за посиланням  https://www.facebook.com/StefanykLibrary/videos/394861959072337  або переглянути на  YouTube


Людям доброї волі, які цінують свободу і гідність

Звернення генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника В. В. Ферштея


Про відзначення 150-літнього ювілею Василя Стефаника

Доповідь на засіданні Президії НАН України
генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника Василя Ферштея

«... останні 50 років імідж Бібліотеки був нерозривно пов’язаний з іменем Василя Стефаника, яке не лише було введено до назви установи, а й стало уособленням її української сутності, незважаючи на полікультурний склад її фонду та історичну зумовленість процесів його формування. Еволюційно, природно завершилися дискусії про доцільність присвоєння імені Стефаника Національній Бібліотеці у Львові. Відрадно, що твердження: «ЛННБ України ім. В. Стефаника, розташована на вул. Стефаника, 2…» стало зрозумілим і звичним для всього соціуму як у Львові, так і за його межами...»
Читати більше...


Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання інформаційних послуг

Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing, повний перелік можна подивитись тут (обравши у відповідних полях назву країни Ukraine та тип установи National Library).

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

  • Research4Life – єдиний портал;
  • Hinari – дослідження в галузі біології та медицини;
  • AGORA – дослідження в галузі сільського господарства;
  • OARE – дослідження навколишнього середовища;
  • ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
  • GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.

Відеоінструкції з використання платформи Research4Life можна подивитись тут. 
Отримати тестовий доступ:
Доступ надається працівникам та користувачам бібліотеки віддалено за умови обов’язкового логування. Логін і пароль можна отримати склавши запит до контактної особи установи на електронну пошту: [email protected] (сервісна послуга ЕДД).

Доступ до інформаційних електронних ресурсів і баз даних у віддаленому режимі ЛННБУ ім. В.Стефаника: http://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/resursi-i-fondi/elektronni-resursy/


Шановні читачі, ЛННБ України імені В. Стефаника пропонує доступ до:

Onleihe дає можливість випозичати широкий спектр цифрових носіїв, таких як електронні книги, електронні документи, електронна музика, електронні аудіо та електронні відео, електронні періодичні видання.

Користувачам послуги Onleihe потрібно зареєструватись у Mein Goethe.de, або створити обліковий запис на Mein Goethe.de (реєстрація та користування Mein Goethe.de та Onleihe безкоштовні).

Onleihe – це новий електронний сервіс світової мережі бібліотек Goethe-Institut. Цей сервіс дозволяє взяти на обмежений проміжок часу електронні книжки, електронні аудіо-книжки й електронні періодичні видання у користування. Для цього потрібно просто завантажити обрані матеріали у нашій системі Onleihe.

Необхідність повертати матеріали зникає автоматично: після завершення терміну користування ви втрачаєте доступ до матеріалів.

Через систему Onleihe ви можете одним кліком мишки взяти необхідні вам матеріали на абонемент у будь-який час – 24 години на добу, 7 днів на тиждень.


Нагадуємо, що скористатися доступом до оцифрованих колекцій можна з будь-якого комп’ютера Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до Katalog zbiorów cyfrowych (Zakład Narodowy im. Ossolińskich), зареєструвавшись у мережі Бібліотеки за допомогою читацького квитка.

Інформаційна база даних Zasoby cyfrowe Zakładu Narodowego im.Ossolińskich містить різноманітні типи колекцій, збережених на цифровому носії, тобто: електронні видання та публікації, оцифровані колекції (рукописи, журнали, стародруки), аудіодокументи тощо.

База даних постійно оновлюється та поповнюється новими документами. Представлена значна частина оцифрованих львівських архівів провідних польських аристократичних родів, у т.ч. Батовських, Оссолінський, Ценських, Любомирських та ін. Водночас база даних містить документи зі львівського архіву Оссолінеуму та окремі рукописи, зібрані у Вроцлаві.


Шановні читачі! 

Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання доступу до передплачених баз даних Web of ScienceScopusScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Провайдер послуги підключення до наукометричних баз даних Державна науково-технічна бібліотека України.

Нагадуємо, що скористатися доступом до наукометричних баз даних можна з будь-якого комп’ютера  Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричних баз Web of Science, Scopus, ScienceDirect, зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.