Омелян Антонович, 1943 р.

Омелян Антонович - правник, громадський діяч, визначний діяч ОУН.


1949 р. емігрував до США. З початку 60-х років щорічно вносив пожертви на розвиток різних українознавчих програм, зокрема до Фонду Катедр українознавства Гарвардського університету. 30 грудня 1980 р. створив міжнародну "Фундацію Омеляна і Тетяни Антоновичів" і понад чверть століття щороку вручав престижні літературні і наукові премії людям, які вивчають історію і культуру нашого народу, а також надавав стипендії та грошові дотації для здійснення важливих українознавчих проектів. Його коштом збудовано музей "Бойківщина" та пам'ятник борцям за незалежність України (м. Долина), відреставровано головний корпус та відділ мистецтва (пам. арх. XVII ст.) з прибудовою нового корпусу з читальними і виставковими залами (тепер це "Палац мистецтв ім. О. і Т. Антоновичів) Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України. Ім'я подружжя Антоновичів носить і наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія", кошти на капітальний ремонт, реставрацію і оснащення якої виділив О. Антонович. Загальний обсяг фінансування тільки цих об'єктів становить понад п'ять мільйонів американських доларів.

Окрім цього великі кошти вкладені О. Антоновичем в українську книговидавничу справу, реставрацію старовинних церков на Бойківщині, у підтримку українського мистецтва у США. Почесний громадянин міст Львова та Долини, переможець національного конкурсу "Благодійник року" - приватна особа (2007).

Помер 28 лютого 2008 р., похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

Дружина Омеляна Антоновича — Тетяна Терлецька /Антонович/ — доктор медицини, професор, знаний лікар, відома в Україні громадська та культурна діячка. Тетяна Михайлівна померла 23 вересня 2001 р. у Вашинґтоні, похована на Личаківському цвинтарі у Львові.


     Омелян Антонович в Україні: репортажні зйомки, 2005 р.