НАУКОВІ РЕСУРСИ У ВІДКРИТОМУ ДОСТУПІ

 


 • Цифрові бібліотеки

  Provenance Digital Archive (CERL PDA) – цифровий архів провенієнцій Provenance Digital Archive PDA належить Консорціуму європейських дослідницьких бібліотек. Метою Консорціуму є обмін ресурсами та досвідом між науковими бібліотеками з метою покращення доступу, а також використання та збереження європейської друкованої спадщини. Консорціум був створений у 1994 році з ініціативи дослідницьких бібліотек у багатьох європейських країнах. CERL прагне ділитися ресурсами та досвідом між науковими бібліотеками з метою покращення доступу, а також використання та збереження Європейської друкованої спадщини періоду книгодрукування до 1850 р.

  Безкоштовний сервіс CERL Provenance Digital Archive (розпорядник Arkyves) – увійти до сервісу можна за допомогою свого облікового запису Google, Facebook або ORCID. CERL PDA надає користувацьке середовище для запису доказів походження як для ідентифікованих, так і для неідентифікованих колишніх власників. Після того, як ви зареєструєтесь в системі, ви зможете публікувати докази походження (включаючи зображення) і публікувати відповіді на запити інших людей (включаючи запити про допомогу в ідентифікації колишніх власників).

  Provenio (Národní muzeum) – проект  консорціуму Національного музею (NM), Національного інституту пам’яток (NPÚ) та Національної бібліотеки Чеської Республіки (NK ČR) ґрунтується на досвіді дослідження походження книжок Національного музею та інших членів консорціуму. Метою проекту є віртуальна реконструкція розрізнених провенієнційних книжкових одиниць у вітчизняних та зарубіжних бібліотеках. Історію читання та книжкову культуру загалом представлено у формі однієї віртуальної та чотирьох фізичних виставок, фахових статей та монографій. У той же час надається огляд історичних колекцій в менших музеях, галереях та інших установах через Сертифіковану методологію дослідження, перегляду та паспортизації історичної книгозбірні та експериментальну роботу онлайн-форми.

  Віртуальна реконструкція та підготовка виставок зумовлена картографуванням провенієнційних книжкових одиниць в першу чергу бібліотек Národní památkový ústav (NPÚ), Národní muzeum (NM) та Rezervních fondech NK ČR та Bibliotheca nationalis – NK ČR та відповідних зарубіжних бібліотек Парижу, Вроцлава, Гьорліца, Баутцена, Регенсбурга, Загреба. Проект також включає інновацію існуючої бази даних власників книг PROVENIO, яка, окрім національної авторитетної бази даних AUT, є одним з основних засобів надання доступу до результатів віртуальної реконструкції розрізнених книжкових одиниць походження, які одночасно візуалізуються на віртуальній карті.

  Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa – 16 січня 2017 року було підписано угоду про співфінансування проекту «Patrimonium – оцифрування та надання доступу до польської національної спадщини з колекцій Національної бібліотеки та Ягеллонської бібліотеки». Проект створено для надання доступу до цифрових версій бібліотечних колекцій, які становлять цінну та унікальну польську культурну спадщину. Оцифровані об’єкти, відібрані для проекту, доступні на веб-сайті Polona та на сайті Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa. Завдяки проекту оцифровано мільйон одиниць зб., з яких 348 734 документи Ягеллонської бібліотеки. Проект охоплює цю колекцію; 5500 рукописів, 10000 стародруків, 550 аркушів карт, 50 атласів, 2000 фотографій і малюнків, 4000 нот, 13740 випусків підпільних журналів, 1046 листівок, 1671 журналів і 7 плакатів. У рамках проекту також створено сучасний двомовний портал Ягеллонської бібліотеки, що містить інтегровану інформацію про ресурси та електронні послуги Ягеллонської бібліотеки.

  Karlsruher Virtueller Katalog – мультипошукова система каталогів світових бібліотек, KVK.

  Онлайновий метапошуковик бібліотеки Технологічного інституту Карлсруе, уможливлює одночасний пошук в численних бібліотечних каталогах, є недоступними для пошуковиків на кшталт Google. KVK дає можливість за один запит можна здійснювати пошук у всіх бібліотечних об’єднаннях німецьких, австрійських та швейцарських бібліотек, книготоргових мережах, а також найбільших національних бібліотеках світу. За допомогою віртуального каталогу можна також користуватися німецьким банком журнальних видань.

  The HPB Database – База даних HPB (Heritage of the Printed Books) містить описи друкованих видань, виданих до 1850 р. та зберігаються у бібліотеках, що належать до Consortium European Research Libraries (CERL). База даних HPB (раніше називалася the Hand Press Book Database) – це постійно оновлювана колекція книжкових записів великих європейських та північноамериканських науково-дослідних бібліотек, що охоплюють друковані документи  періоду європейського ручного друкарського пресу  (бл.1455-бл.1830), Каталожні описи об’єднані одним файлом, що дає змогу здійснювати пошук інформації в одному  документі. По мірі оцифрування колекцій у бібліотеках, дедалі більше записів додається до каталогу. що презентують оцифровані стародруки. База даних HPB буде цікава бібліотекарям та дослідникам, які досліджують друковані книги як першоджерело та вихідний матеріал. Він особливо цінний для досліджень інтелектуальної історії, суспільної історії, а також історії друкарства та історії книги.

  The CERL Thesaurus – База даних інформації про місця видавництва, авторів, видавців та продавців книг, що зберігається на порталі Consortium European Research Libraries CERL. CERL Thesaurus містить форми вихідних даних, імен, особистих імен та корпоративних назв, що містяться на друкованих документах, виданих до середини ХІХ століття – включаючи варіанти написання, форми латинською та іншими мовами, а також вигадані імена.

  Material Evidence of Incunabula (МЕІ) – Портал CERL також містить базу даних, у якій записуються всі збережені інкунабули у світі. MEI – це база даних, спеціально розроблена для запису та пошуку візуальних матеріалів (або копіювання наявної особливої, постпродукційної інформації про першоджерело) друкованих книг 15 століття: власності, оздоблення, палітурки, анотацій до рукописів, штампів, цін тощо. MEI пов’язані з Incunabula Short Title Catalogue (ISTC), наданим Британською бібліотекою, з якої він отримує бібліографічні записи, і це дозволяє користувачеві полегшити пошук бібліографічних записів.

  Світова цифрова бібліотека — проект ініційований бібліотекою Конгресу США у співпраці з 85-ма партнерськими інституціями 55-ти країн світу за сприяння ЮНЕСКО, а також за фінансової підтримки різних компаній та приватних фундацій. Це некомерційний проект, котрий покликаний належно показати багатство, різноманітність та внесок всіх світових культур у загальнолюдську спадщину.

  Європіана — європейська цифрова бібліотека, метою якої є забезпечення доступу до оцифрованих книг, які розкривають різні аспекти європейської культури.

  Електронна бібліотека “Diasporiana” — проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції, який формує колекцію, спрямовану на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення. Ресурс дає доступ до наукової літератури в галузі суспільних і гуманітарних дисциплін. Однією із цілей проекту є забезпечення рівної можливості безкоштовного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою глобальної мережі Інтернет.

  Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC) федерація цифрових бібліотек – портал польських цифрових бібліотек та репозитаріїв, створених у мережі PIONIER. Запропоновано ресурси, які створюються багатьма державними установами — бібліотеками, вищими навчальними закладами, архівами, музеями та дослідницькими центрами. Пошук можна проводити за багатьма критеріями не лише в рамках існуючого цифрового контенту, а й в ресурсах, які готуються для оцифрування. (перенести з таблиці)

  Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa (DBC)цифрова бібліотека була створена в 2004 році як Цифрова бібліотека Вроцлавського політехнічного університету. У 2005 році була трансформована у Нижньосілезьку цифрову бібліотеку (DBC) за ініціативи Вроцлавської політехніки та Національної бібліотеки ім. Оссолінських. Метою створення DBC стає не лише популяризація науки, а також культури шляхом забезпечення загального та вільного доступу до культурної спадщини. DBC надає доступ до наукової літератури, підручників, сценаріїв, журналів, музичних документів, стародруків та рукописів, зібраних в фондах установ. Учасниками проекту є бібліотеки університетів Вроцлава,  Єленя-Ґури та Ополе, а також Національна бібліотека ім. Оссолінських.

  Polona – польська цифрова бібліотека, містить оцифровані матеріали здебільшого з колекцій Національної Бібліотеки Польщі (Варшава), а також Національного інституту ім. Ф. Шопена, Бібліотеки князів Чарторийських (Краків), Державного етнографічного музею та ін. Цифрова бібліотека містить оцифровані книги, журнали, графіку, карти, музичні документи, листівки та рукописи з колекцій національних державних інституцій.

  Gallica – цифрова бібліотека Національної бібліотеки Франції, надає вільний доступ до оцифрованих документів бібліотеки, серед яких: книги, журнали, газети, фото, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

  Project Gutenberg (PG) – є найстарішою універсальною електронною бібліотекою, першою в світі бібліотекою безкоштовних електронних книг. Проєкт намагається надавати максимально вільний і довготривалий доступ до колекцій суспільного надбання. Станом на 2018 рік проект розмістив більше ніж 57 000 текстів у вільному доступі, крім того аудіокниги, музичні матеріали, періодичні та довідкові видання, та ін.

  Digitalen Beständen der Österreichischen Nationalbibliothek (ÖNB Digital) – портал пропонує прямий доступ до цифрових фондів Австрійської національної бібліотеки. Ресурс складається з кількох розділів: Австрійські книги онлайн (ABO), Газети та журнали (ANNO), Листівки (AKON), Правові та юридичні документи (ALEX), Фотографії (Архів зображень Австрії), Бетховен цифровий та ін. Відкрийте для себе різноманітність колекцій Австрійської національної бібліотеки.

  Biblioteca Digital Hispánica (BDH) – цифрова бібліотека Національної бібліотеки Іспанії (Мадрид). Надає вільний доступ до тисяч оцифрованих документів, включаючи книги, видані протягом XV-XX ст.ст., рукописи, малюнки, гравюри, брошури, плакати, фотографії, карти, атласи, музичні партитури, історичні газети та журнали, аудіозаписи. Станом на січень 2020 року налічується понад 222 000 назв робіт, що містяться на ресурсі у вільному доступі у всіх документальних формах. 

  Hemeroteca Digital BRASILEIRA (BND) – фонд Національної бібліотеки (Бразилія) пропонує своїм користувачам портал, який надає вільний доступ до оцифрованих колекцій періодичних видань, національних журналів, газет, щорічників, бюлетенів тощо.

  Гарвестер української наукової інформації – Даний ресурс розроблений та впроваджений Житомирським державним університетом імені Івана Франка в рамках виконання проекту “Електронна бібліотека вищого закладу освіти інтегрована в Європейські освітньо-наукові бібліотечні системи”. Надає можливість одночасного пошуку в електронних повнотекстових бібліотеках України.

  Електронна бібліотека української діаспори (UKRBIBLIOTEKA.org) – колекція друкованих видань в електронному форматі‚ створена для збереження‚ популяризації і розповсюдження інтелектуальної спадщини поколінь українців‚ які проживали і проживають в Америці.

  Електронний архів В.І. Вернадського – Електронна колекція документних джерел, що стосуються життя і творчості геніального вченого, видатного громадського діяча і організатора науки, першого президента Української академії наук академіка Володимира Івановича Вернадського.

  Журнальный зал – некомерційний літературний інтернет-проект, який представляє діяльність російських літературно-художніх та гуманітарних журналів (більше 30). Серед них: Вестник Европы, Иностранная литература, Вопросы литературы, Логос та ін.

  Наукова періодика України – Портал наукової періодики Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України надає відкритий доступ до електронних копій наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні та до часописів, що не мають друкованих аналогів. Зібрання “Наукова періодика України” містить понад 400 тис. електронних копій статей з більш як 1500 часописів.

  Інформаційно-аналітичні матеріали Фонду Президентів України, Фонд як спеціальна бібліотечно-архівна колекція є основним центром, що забезпечує збирання, збереження та запровадження в науковий і культурний обіг документальних матеріалів, які відображають державну, суспільно-політичну діяльність, творчість та життя президентів України.

  Проект Connecting Canadians: Canada’s Multicultural Newspapers Beta Website– колекція преси іммігрантів у Канаді. Містить газети хорватською, естонською, фінською, угорською, польською, сербською, українською, сербсько-хорватською, латвійською, литовською мовами. А також українські: Гомін України, Український робітник, Українські вісті, Вільне слово.

  Розсекречені матеріали з Галузевого Державного Архіву СБУ– електронна версія частини розсекречених матеріалів СБУ. Розсекречені матеріали пов’язані з діяльністю радянських органів безпеки та історією Українського визвольного руху, систематизовані та об’єднані тематично (Голодомор 1932-33рр., діяльність ОУН-УПА, Репресії в Україні, Дисидентський рух).

 • Відкриті електронні архіви (репозиторії) в інституціях України

  ARRChNU — Інституційний репозитарій Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича

  CEEMAR — Електронний репозитарій Інституту біології південних морів

  eaNUPh — Електронний архів Національного фармацевтичного університету

  E—archive DonNTU – Електронний архів Донецького національного технічного університету

  eDonNUIR — Електронний архів Донецького національного університету

  eEast—UkrNUIR — інституційний репозиторій (електронний архів) Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля

  eKhNUIR — Електронний архів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

  eKMAIR – Електронний архів Національного університету «Києво—Могилянська академія»

  ELAKPI – Електронний архів наукових та освітніх матеріалів Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського“

  ElAr — Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки

  ELARTU — Інституційний репозиторій Тернопільського державного технічного університет у імені Івана Пулюя

  ELibUkr-OA — мультидисциплінарний відкритий електронний архів для науковців України

  elONUar — Eлектронний архів—репозиторій Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова

  eIRPSTU — електронний архів Приазовського державного технічного університету

  eONEUIR — електронний архів Одеського національного економічного університету

  ENPUIR – архів наукових публікацій Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова

  eNUFTIR – Електронний архів Національного університету харчових технологій

  eNTUKhPIIR — Електронний архів Национального техничного университету “Харківський політехнічний университет”

  еSevNTUIR —  репозиторій Севастопольського національного технічного університету

  eScriptorium — архів рідкісних видань і рукописів для науки і освіти, Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

  eSNUIR  — Інституційний репозитарій Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки

  eSSUIR — Електронний архів Сумського державного університету

  erNAU – Електронний архів Національного авіаційного університету

  IRChNUT — електронний архів Чернігівського національного технологічного університету

  KhNMU — Репозитарій Харківського національного медичного університету

  KhNUIAIR – Інституційний Репозитарій Харківського національного університету внутрішніх справ

  KNAME — Цифровий репозиторій Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова

  Old Printed Books – репозитарій європейських раритетних видань, Наукова бібліотека ім. М. Максимовича, Київський національний університет ім. Т. Шевченка

  АНТРОПОС — Центр гуманітарних досліджень Львівського національного університету імені Івана Франка

  Бібліотека ІПС — Інститут програмних систем Національної академії наук України

  Електронна бібліотека Житомирського державного університету

  Електронне сховище Уманського національного університету садівництва

  Електронний архів Житомирського державного технологічного університету

  Електронний архів книг програми «Проект перекладів» Міжнародного фонду «Відродження» 

  Електронний архів наукових публікацій бібліотеки Львівської Політехніки

  Електронний архів Полтавського університету економіки і торгівлі

  Електронний архів Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

  Електронний науковий архів Науково-технічної бібліотеки Національного університету „Львівська політехніка“

  Електронний репозиторій Вінницького національного аграрного університету

  еKSMTU-Repository – Репозиторій Керчинського державного морського технологічного університету 

  Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України

  Цифровий архів Національного університету «Острозька академія»

  Цифровий репозиторій Буковинського державного медичного університету

  Цифровий репозиторій Луганського національного університету імені Тараса Шевченка

  Цифровий репозиторій Харківської національної академії міського господарства

  Архів газети “Свобода”– архів найстаршої у світі україномовної газети “Свобода”, що виходить безперервно з 1893 року. Aрхів налічує понад 23 тис. номерів газети. Роки 1893-2012 відкриті для всіх. Рік 2013 та альманахи у форматі PDF лише для передплатників.

  Архів газети “The Ukrainian Weekly– архів “The Ukrainian Weekly” — англомовного додатку (з 1971 тижневика), видання Українського Народного Союзу. Виходить з 1933 у Джерсі-Сіті (як додаток до щоденника «Свобода», з 1971 самостійно); редактор С. Шумейко, з 1962—1963 — З. Снилик, з 1980 — Р. Сохан-Гадзевич.

  eTNUR — Електронний архів Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (доступ тимчасово не доступний) 

  eUABIR — електронний архів Української академії банківської справи Національного банку України (доступ тимчасово не доступний) 

  NUBIP – Інституційний репозиторій Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) (доступ тимчасово не доступний) 

 • Журнали з бібліотекознавства
 • Тези та дисертації з вільним (чи частково вільним) доступом

  ADT (Australiasian Digital Theses Program) – дисертації Австралії;

  Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes – дисертації Бразилії;

  Cybertesis – спільний проект доступу до дисертацій від Університетів в Чілі, Ліоні, Монреалі, Александрії та Женеві – дисертації з Бразилії, Канади, Чілі, Франції, Гонконгу, Мексики, Перу, Іспанії та США;

  DART-Europe – гарний міжнародний спільний проект різних універсиететів Європи;

  DiVA – дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн;

  EThOS – Electronic Theses Online Service (EThOS) — Сполучене Королівство;

  NARCIS – Нідерланди;

  National ETD Portal (South Africa) – дисертації Південної Африки;

  Theses Canada – зведений каталог канадських дисертацій;

  Pakistan Research Repository – PRR – докторські дисертації Пакистану.

  Електронна бібліотека авторефератів дисертацій на сайті Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України – база містить близько 40 тис. текстів авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 р.

 • Журнали та архіви у відкритому доступі

  Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених. Знаходиться  за адресою: http://ouci.dntb.gov.ua

  Internet Archive – неприбуткова організація, яка формує бібліотеку веб-сторінок та інших культурних артефактів у цифровій формі. Є одним із 300 найкращих веб-сайтів у світі. Представляє усі галузі знань. Матеріали: веб-сторінки, книги, тексти, аудіо- та відеозаписи, зображення, програми.

  Open Library – проект Internet Archive, призначений для створення веб-сторінки для кожної опублікованої книги. Надає доступ до понад 1000000 назв безкоштовних електронних книг.

  ABC Chemistry – добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які постійно доступні повні тексти в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.

  African Index Medicus – надає доступ до літератури виданої в Африці. Всесвітня організація охорони здоров’я у співпраці з Асоціацією медичної інформації та бібліотеками в Африці, створили міжнародний покажчик африканської літератури та інформаційних джерел в галузі охорони здоров’я.

  American Journal of Botany (AJB) – публікує дослідження (щомісячно, починаючи з 1914 року), які становлять інтерес для широкої аудиторії вчених в усіх галузях біології рослин (структура, функції, розвиток, різноманітність, генетика, еволюція, розмноження, систематика), в усіх рівнях організації, а також в усіх груп рослин і суміжних організмів (ціанобактерій, водоростей, грибів і лишайників).

  arXiv.org – Біля 450 тисяч загальнодоступних публікацій з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://arxiv.org

  Bioline International – неприбуткова електронно-видавнича послуга, що забезпечує вільний доступ до якісних дослідницьких журналів, які видаються в країнах, що розвиваються. Крім рецензованих журналів виданих у Бразилії, Кубі, Індії, Індонезії, Кенії, Південній Африці, Уганді, Зімбабве та інших країнах. Bioline International надає унікальну послугу, генерує біонаукову інформацію цих країн для міжнародної спільноти дослідників.

  Biology & Science – розміщено статті та дослідницькі праці з біології, наук про життя, охорони здоров’я, загальної біології. Більша частина публікацій у відкритому доступі або вказано дату, коли стаття буде доступна. Статті та журнали розміщено по категоріях та по датах публікації. Сайт є інтерактивним, і користувачі можуть коментувати доступні статті.

  BioMed Central – це видавництво, яке першим представило модель відкритого доступу до публікацій з науки, технологій та медицини.База даних видавництва містить 205 рецензованих журналів відкритого доступу з біології, медицини, технологій та суміжних наук. Всі статті досліджень, що публікуються BioMed Central є безкоштовними і постійно доступні онлайн відразу після їх публікації.

  ChemIndustry.com – є провідним об’ємним каталогом та одночасно пошуковою системою для хімічної промисловості та фахівців із суміжних дисциплін. Ресурс включає базу даних веб-сайтів, до якої входить понад 45,000 сторінок організацій, важливих для хімічної промисловості, та містить повні тексти мільйонів сторінок. ChemIndustry.com надає спеціалізовані послуги з пошуку хімічних назв, роботи, досліджень ринку (матеріали, звіти та дослідження ринку хімічної промисловості) і консультантів, журналів у вільному доступі (після реєстрації), найсвіжіших наукових новини та підписки на Newsletter.

  CiteSeer – Відкритий Архів з комп’ютерних наук (понад 750 тис. документів). Вхід у базу здійснюється за адресою: http://citeseer.ist.psu.edu

  ChemNet (Россия) – віртуальна інформаційна мережа інформаційних ресурсів із хімії (освіта, наука, технологія).

  Cogprints – Відкритий архів з когнітивних наук (психологія, лінгвістика, комп’ютерні науки, філософія,біологія). Станом на 23 жовтня 2007 р. – 2879 назв журналів (біля 926 з постатейним пошуком) та 158115 статей. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://cogprints.org

  Data repositories Перелік тематичних репозитаріїв.

  Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers – каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Ресурс створений та підтримується Американськеим математичним товариством.

  Directory of Open Access Journals – безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня 2010 р. – 4583 назв журналів, з них 1784 з постатейним пошуком.

  Directory of Open Access Journals – Довідник Журналів Відкритого Доступу – Безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 23 жовтня 2007 р. – 2879 назв журналів (біля 926 з постатейним пошуком) та 158115 статей. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.doaj.org

  DissOnline – електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Архів містить понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині.

  E-books directory – безкоштовний веб-ресурс, з якого можна завантажити книги, документи, лекції, технічні документи. Ресурс містить посилання на більш ніж 1780 електронних книг, перерахованих у 392 категоріях, в тому числі з бізнесу, комп’ютерних наук, техніки, гуманітарних наук, літератури, медицини і багато іншого.

  EBSCO GreenFILE – бібліографічна база даних екологічної інформації. Цей ресурс пропонує унікальний погляд на позитивні та негативні способи впливу людей на навколишнє середовище. База даних містить близько 300 000 записів а також більш ніж 200 назв повнотекстових документів і цитованої довідкової літератури.

  EBSCO Publishing Influenza – Evidence-based Information Portal – інформаційний ресурс, спеціально створений для інформування про пандемію грипу H1N1 в світі, а також корисна інформацію щодо сезонного грипу.Ресурс щодня оновлюється оперативною інформацією з DynaMed та Nursing Reference Center, авторитетних баз даних EBSCO медичного спрямування, а також інформаційними матеріалами 17 мовами світу від Patient Education Reference Center.

  The Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB (Electronic Journals Library) – доступ до повних текстів статей з 10576 журналів, що позначені зеленим.

  The Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB (Electronic Journals Library) – Станом на 23 жовтня 2007 р. Електронна бібліотека журналів містить 32987 назв, зі всіх галузей знань, серед них 4068 онлайн-журналів. 15265 журналів є безкоштовними (позначені зеленим). Вхід у базу здійснюється за адресою: http://rzblx1.uni-regensburg.de/ezeit

  E-LIS – The open archive for Library and Information Science – найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук, що пропонує користувачам пошук, перегляд повнотекстових документів та архівування власних наукових робіт. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://http://eprints.rclis.org

  Free Electronic Math Journals – сайт містить посилання на електронні журнали з математики декількох університетських видавництв і професійних товариств. Сайт підтримується університетом Берклі.

  Free Medical Journals – база даних медичних журналів; доступ до реєстрів і повних текстів. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.freemedicaljournals.com/

  Google Book Search – Світова Електронна Бібліотека книг. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://books.google.com

  Google Scholar – інформаційно-пошукова система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та за різними джерелами, включаючи рецензовані статті, дисертації, книги, реферати і звіти, що опубліковані видавництвами наукової літератури, професійними асоціаціями, вищими навчальними закладами та іншими науковими організаціями. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://scholar.google.com.ua

  HighWire Press – Репозитарій підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 1066 журналів, 4498038 повнотекстових рецензованих статей. З них 1804787 – у вільному інтернет доступі. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://highwire.stanford.edu/

  “Influenza (Flu) FREE” Evidence-based Medical Information from EBSCO Publishing – Наукові редакції інформаційних систем DynaMedT, Nursing Reference CenterT and Patient Education Reference CenterT виділили актуальну інформацію про грип з цих систем та опублікували на сайті порталу для вільного доступу. Цей портал включає 50 “доказових” тем. Інформація для лікарів та медичних сестер концентрує найкращі доказові приклади з сотень медичних та клінічних журналів та медико-консультаційних інформаційних систем. Кожна публікація повністю прорецензована і оцінена з точки зору клінічної релевантності та наукової цінності. Отримана інформація знову представлена на доказовій основі і загальні висновки представляють синтез найкращих доводів для підготовки рекомендацій для моніторингу, діагностування та лікування пацієнтів різних форм захворювання на грип.Секція “Для пацієнтів” – подає відповідні інформаційні матеріали на 17 мовах світу (в т.ч. російською мовою). Інформація буде оновлюватися новими матеріалами про різні форми грипу протягом всього поточного сезону.

  InTech– колекція відкритого доступу видавництва InTech містить понад 350 книг і надає безкоштовний доступ до них в Інтернеті. Це книги з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство), медицини. InTech публікує також 3 наукових журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management. Переважна більшість з понад 20 000 авторів, які публікуються у видавництві, належать до найкращих 20 університетів світу (за рейтингом 2010-2011 Times Higher Education World University Rankings).

  Internet Public Library– це організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.

  Journal of Archaeology in the Low Countries (JALC) – студії з археології.

  Journal of Dutch Literature – перший англомовний журнал, присвячений студіям данської та фламандської літератури від часів середньовіччя до сучасних днів. Видавництво Університету Амстердаму.

  Journal of Hymenoptera Research – академічний рецензований журнал видавництва Pensoft. Корисним фахівцям в галузі досліджень комах.

  Journals of Hindawi Publishing Corporation – більше 100 рецензованих журналів із інженерії, математики, фізики та природничих наук у відкритому доступі. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.hindawi.com/journals/titles.html

  J-STAGE – “JapanScience  and Technology Information Aggregator, Electronic – біля 900 назв наукових статей з різних галузей знань. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.jstage.jst.go.jp/browse/

  Library of Congress Magazine – Часопис Бібліотеки Конгресу (LCM), який публікується раз на два місяці, щоб “розповідати історії про бібліотеку”, “щоб продемонструвати багатьох своїх талановитих співробітників”, а також “поширювати і пропагувати використання ресурсів найбільшої бібліотеки світу”.

  LISTA – Library, Information Science & Technology Abstracts – професійна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників. База даних включає понад 600 повнотекстових журналів, книг, дослідницьких звітів, матеріалів конференцій з усіх проблем бібліотечної справи та інформаційних технологій. (ретроспектива з 1960-х років). Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.libraryresearch.com

  LookSmart’s FindArticles – сервіс пошуку (діє від 1998 р.) у понад 300 світових журналів та видань з областей: управління, економіка і фінанси, інформатика, техніка, навчання, спорт і мистецтво. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://findarticles.com/

  Magnetic Resonance in Solids, Electronic Journal (MRSej) – засновано у 1996 році, публікує статті, присвячені фундаментальним дослідженням у галузі магнітного резонансу в твердих тілах і пов’язаних з цим явищ; всі статті проходять рецензування; MRSej є безкоштовним як для авторів, також і для читачів; в основному видається англійською мовою, хоча допустимі окремі публікації і російською мовою (як правило, меморіального характеру). Архів з 1997 р. (TeX, PostScript, PDF).

  Networked Digital Library of Theses and Dissertations – NDLTD – Міжнародний проект Цифрової бібліотеки Дисертацій.

  New Jour. Electronic Journals & Newsletters – архів електронних журналів доступних в Інтернеті; пошук за абеткою або хронологічно (дата видання). Вхід у базу здійснюється за адресою: https://guides.library.georgetown.edu/researchcourseguides

  New Journal of Physics – перший журнал відкритого доступу з фізики, що видається з 1998 спільно Institute of Physics та Deutsche Physikalische Gesellschaft, авторитетне наукове видання з імпакт-фактором 3.31 (щомісячне завантаження статей – понад 80,000+ з 180 країн світу). Статті можна безкоштовно завантажити, прочитати та побачити відео-анотацію, де автор презентує основну ідею та результати дослідження. Відео-додатки інтегровані до основного контенту статті.

  Open J-Gate– одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 7765 наукових журналів, 4647 з яких рецензовані академічні журнали., та більше 1,5 млн. журнальних статей.

  OVID Ресурс місяця на платформі OVID– щомісяця Ovid пропонує своїм користувачам безкоштовний доступ зі своєї платформи до одного з ресурсів (база даних або окремий журнал). Ovid – це сотні баз даних, більш ніж 1200 журналів, книг з десятків видавців. Для медичних фахівців, дослідників, інформаційних менеджерів, медиків.

  Pakistan Research Repository – PRR – проект Комісії з Вищої Освіти країни, метою якого є промоція наукових досліджень Пакистану у світовий контекст, а також збереження та зберігання PhD дисертацій.Тези чи дисертації – понад 5000 назв – англійською мовою (одна з державних мов в країні). Хронологія – від 30-х років минулого століття до сьогодні. Представлені всі предметні галузі, найбільше природничі науки та медицина.

  PANGAEA– інформаційна система архіву відкритого доступу Світового документаційного центру з наук про морське середовище (WDC-MARE), що ставить за мету збір, структурування та розповсюдження даних, які стосуються глобальних змін клімату Землі та проводить системні наукові дослідження в галузі навколишнього середовища, океанографії, морської геології і морської біології. WDC-MARE використовує інформаційну систему PANGAEA в якості свого довгострокового архіву та публікаційного блоку. Більша частина даних знаходиться у вільному доступі.

  Perseus Digital Library– найбільша онлайнова база даних латинських та грецьких текстів і археологічних знахідок. Цифрова колекція містить 6.5 млн. грецьких текстів та 4 млн. латинських матеріалів; понад 64 тис. зображень та 3-D презентацій.

  PHILPAPERS – база даних для професіоналів, студентів і усіх хто цікавиться філософією.

  PLoS Journals – 8 журналів відкритого доступу Public Library of Science – неприбуткової організації науковців, діяльність якої направлена на створення наукової та медичної літератури для публічного відкритого доступу. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.plos.org/journals/index.php

  Physical Review X (PRX) – журнал відкритого доступу, що заснований Американським фізичним товариством. PRX — це журнал для дослідників з усіх галузей фізики. PRX публікуватиме оригінальні дослідження високої якості, представлятиме досягнення з фізики для міждисциплінарної аудиторії читачів.

  Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics– електронний архів публікацій та препринтів членів і колишніх членів Школи математики та статистики Університету Сідней. Наявні посилання на додаткову інформацію, що відносяться до окремого запису (наприклад, огляд, або повнотекстовий документ).

  PubList.com – База близько 150,000 електронних і друкованих журналів з багатьох областей знань.

  PubMed – безкоштовний цифровий архів літератури з біомедичних наук та наук про життя Національних інститутів здоров’я (США) (окремі журнали з періодом ембарго – тимчасово недоступні, від кількох місяців до півроку з моменту появи друкованого видання). Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.pubmedcentral.nih.gov

  Polpred.com –5 тис. безкоштовних електронних науково-популярних книг англійською мовою. Повні тексти 1990-2010 рр. видання.

  Quotidian: Study of everyday life – міждисциплінарний журнал культурологічного спрямування (студії ритуалів, фестивалей, групових культур, масової культури, фольклору тощо). Виходить раз на рік, статті данською та англійською.

  RePEC (Research Papers in Economics)  відомий у світі Відкритого Доступу електронний архів публікацій в галузі економіки та суміжних дисциплін досяг відмітки – мільйон публікацій. 87.5% – повні тексти, безкоштовно доступні до завантаження. Складові архіву: 59.2% – журнальні публікації, 38.5% – звіти чи “робочі документи”, 1.3% – розділи книг, 0.8% – цілісні книжки, 0.2% – компоненти програмного забезпечення. Всі ці матеріали відбираються з 1300 архівів та відповідних сервісів у світі, серед яких відомі EconPapers, EconomistsOnline, IDEAS, NEP, Socionet., Econlit, Google Scholar, Inomics, Microsoft Academic Search, and Worldcat.RePEc – спільний проект сотень волонтерів з 73 країн світу, в т.ч. України, які відбирають та забезпечують організацію у вільному е-архіві публікацій в галузі економіки.

  SAGE-Hindawi Access to Research– доступ до колекції журналів відкритого доступу, які публікуються видавцями SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation. Тематично – природничі науки, технології та медицина. Всі статті, опубліковані в SAGE-Hindawi журналах, представлені у відкритому доступі та розповсюджуються під ліцензією Creative Commons, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та репродукування на будь-яких носіях з обов’язковим правильним цитуванням оригінальної роботи.

  Science.gov – портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США. Станом на січень 2010 р. здійснює пошук у 40 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок наукової інформації за допомогою тільки одного запиту, а також відкриває доступ до більш ніж 2000 наукових веб-сайтів.

  ScienceDirect – понад 9 мільйонів статей з 2500 назв журналів відомого наукового видавництва Elsevier. Доступ до повних текстів потребує передплати, але доступ до рефератів усіх статей та пошук – вільний.

  Scirus – науково-орієнтована пошукова система в Internet. Здійснює пошук у понад 450 млн. наукових спеціалізованих Веб-сторінок, які містять наукові, навчальні, технічні і медичні дані (найновіші звіти, рецензовані статті, патенти, препринти і журнали). Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.scirus.com

  Social Psychology Network (SPN) – найбільша соціальна мережа з психології. На її сторінках Ви можете знайти більше 5 000 посилань на ресурси, пов’язані із психологією.

  Socionet– науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо) за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.

  Teacher Reference Center (TRC) – 260 назв найбільш популярних освітніх та адміністративних професійних журналів, періодики та книжок (оподаткування, безперервна освіта, педагогічні дослідження, навчальні медіа та ін.) для вчителів та бібліотекарів. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.TeacherReference.com

  Tessera – науковий журнал з Канади, що публікує матеріали досліджень теорії фемінізму. Серед авторів журналу Nicole Brossard, Louky Bersianik, Louise Cotnoir, Linda Hutcheon, Daphne Marlatt and Marlene Nourbese PhilipКвебеку. Доступний весь архів журналу з 1984 по 2005 рр., коли журнал припинив видання.

  Theses Canada Portal – Загальнодоступні канадські дисертації за період 1998-2002 рр. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.collectionscanada.ca/thesescanada/index-e.html

  United States Patent and Trademark Office – Американські патенти за період 1790-1975 рр. Пошук за номерами патентів і Current US Classification. Вхід у базу здійснюється за адресою: http://www.uspto.gov/patft/

  Ukrainica Bioorganica Acta – першe в Україні науковe інтернет-видання, що презентує праці з усіх галузей біоорганічної хімії. Наукова проблематика журналу включає синтез і вивчення властивостей біологічно важливих органічних сполук, дослідження природних біорегуляторів, білків, нуклеїнових кислот, ліпідів, вуглеводів. Розглядаються як природні сполуки, так і їхні синтетичні структурні аналоги, значна увага приділяється проблемам біокон’югатів. Видання розраховано на наукових співробітників, викладачів вузів, фахівців у галузі біоорганічної, органічної і медичної хімії, біохімії, фармакології та біотехнології.

  UKRBIBLIOTEKA.org – електронна бібліотека української діаспори — колекція друкованих видань в електронному форматі‚ створена для збереження‚ популяризації і розповсюдження інтелектуальної спадщини поколінь українців‚ які проживали і проживають в Америці.

  Vascoda– інтернет-портал наукової та навчальної інформації, що веде до численних ресурсів академічних бібліотек та інформаційних установ національного значення в Німеччині. Пропонується доступ до журнальних статей, книг та інших ресурсів високоякісної наукової інформації з джерел, які, зазвичай, не піддаються пошуку у відомих пошукових системах. Крім того, докладні описи колекції дають інформацію про тематичні портали, які беруть участь у цьому проекті, і джерела, які є їх частиною. Пошук включає бібліотечні каталоги, тематичні спеціальні бази даних, а також списки і бюлетені Vascoda-партнерів.

  World Bank – доступ до баз: World Development Indicators (WDI), Global Development Finance (GDF), Africa Development Indicators (ADI), Global Economic Monitor (GEM) та багатьох інших, раніше доступних лише за передплатою.Доступ надається до основних даних за 331 показником за країною, темою та галуззю, з 1960 р., є можливість завантажувати дані в Excel, CDS, XML і інших форматах.Теми: сільське господарство та розвиток сільських районів; інфраструктура; підвищення ефективності зовнішньої допомоги; працевлаштування та соціальний захист населення; економічна політика і зовнішня заборгованість; освіта; приватний сектор; енергетика та ін. галузі господарства; державний сектор; навколишнє середовище; наука і технології; фінансовий сектор; соціальний розвиток; охорона здоров’я; містобудування.

  World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США) надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 6 мовами, які представляють культуру різних країн світу.

  WorldWideScience.org – портал наукових ресурсів (60 баз даних з понад 60 країн світу).