Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка: цифрова колекція

Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника за підтримки Українського культурного фонду розпочала реалізацію проєкту «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція».

Цифрова колекція покликана розкрити унікальні фонди ЛННБ України імені В. Стефаника, відкрити доступ читачам до книжкових пам’яток, що становлять національне надбання, і тим самим репрезентувати для широкого загалу багату культурну спадщину України.

Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ – найстаршої української громадської наукової інституції, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. У межах анонсованого проєкту заплановано оцифрувати книжкові видання, що відображають перший (1873–1891) і другий період (1892–1913) діяльності товариства.

Сподіваємося, що удоступнення доробку НТШ дасть імпульс новітнім історико-науковим студіям; слугуватиме просвіті широкої громадськості; забезпечить протидію наративам ворожої пропаганди, спрямованим на дискредитацію української культури; популяризуватиме серед українських і закордонних споживачів ще недосить знану на сьогодні джерельну базу найрізноманітнішого тематичного й дисциплінарного спрямування (з історії, мовознавства, етнографії, антропології тощо); приверне увагу до подвижницької діяльності членів товариства.

Нині значна частина видань НТШ стали бібліографічною рідкістю і створення страхових копій видань значним чином убезпечить доробок товариства від загрози втрати або псування в умовах російсько-української війни. До того ж, проєкт дасть друге життя культурному продукту, створеному на межі ХІХ–ХХ століть й запровадить його в найширший суспільний, фаховий, науковий, освітній обіг.

Стежте за наповненням цифрової колекції «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка» і реалізацією проєкту в соціальних мережах.

Facebook

Telegram

Iinstagram

Тестова версія колекції «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Тараса Шевченка (1874–1913)» доступна тут.