Тестовий доступ

Авторитетні американські видання з багатолітньою історією для всіх українців надало безкоштовний доступ до своїх матеріалів. Доступ активний до кінця 2022 року.


Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника запрошує скористатись безкоштовним доступом до баз даних видавничої компанії «Elsevier»: Scopus, ScienceDirect, Researcher Discovery, Researcher Academy та Mendeley

Видавнича компанія Elsevier засуджує вторгнення Росії в Україну та надає свою підтримку українським науковцям та безкоштовний доступ дослідницьких інструментів. Компанія продовжує уважно стежити за ситуацією, щоб оцінити можливості надання подальшої істотної та ефективної підтримки та допомоги.

«Elsevier засуджує вторгнення Росії в Україну та приєднується до заклику негайно припинити вогонь, аби захистити мирне населення та відновити мир. Ми підтримуємо народ України та прагнемо підтримувати наших колег і дослідницькі й медичні спільноти, які постраждали від гуманітарної кризи, що розгортається», – йдеться в заяві на офіційному сайті компанії.

На початку вторгнення в Україну на початку цього року Elsevier негайно вжила заходів для підтримки місцевих колег та їхніх сімей. Elsevier разом зі своїми дочірніми компаніями жертвує 1 мільйон доларів UNICEF Ukraine Appeal, Червоному Хресту й іншим організаціям, які допомагають Україні та прикордонним країнам для підтримки зусиль із забезпечення негайного захисту, медичної допомоги та невідкладних потреб.

Elsevier пропонує дослідникам і студентам в Україні або переселенцям з України безкоштовний доступ до зібрання наукових публікацій ScienceDirect і забезпечує студентам-медикам, медсестрам і клініцистам безкоштовний доступ до таких інструментів, як ClinicalKey. Elsevier також пропонує безкоштовну публікацію статей (APC) для українських авторів-кореспондентів, які публікують публікації в золотих журналах відкритого доступу – для допомоги та підтримки, будь ласка, зв’яжіться з [email protected].

Щоб і надалі полегшувати дослідникам виконання їхньої роботи в складних умовах, Elsevier створив Resource Centre, де українські дослідники можуть зареєструватися, щоб отримати доступ до додаткових дослідницьких інструментів, таких як Scopus, експертно підготовлені анотації та база даних цитувань; Researcher Discovery, модуль пошуку та співпраці; Researcher Academy, для безкоштовних модулів електронного навчання, розроблених світовими експертами, а також ScienceDirect і Mendeley. Якщо ви український клініцист або студент-медик, доступ до клінічного контенту та інструментів тут.

Нагадуємо, що скористатися локальним доступом до наукометричних баз даних можна з будь-якого комп’ютера Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричних баз, зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.


The Economist – впливовий щотижневий англомовний журнал. Публікується в Англії з 1843 року. Через глобальну орієнтацію, «Економіст» не вважається виключно британським виданням. Традиційно видання вважає себе газетою і не підписує публікації.

Основні теми, що освітлюються журналом, — політичні події, міжнародні відносини, фінансові, економічні і ділові новини, а також наука і культура. Редакція журналу дотримується позицій класичного лібералізму.

В Україні статті «Економіста» за ексклюзивною ліцензією публікує журнал Український тиждень. Російськомовна версія ексклюзивного випуску «Економіста» «Світ в 2018-му році» в Україні була опублікована журналом Новое Время.


The Wall Street Journal, WSJ – щоденна міжнародна англомовна газета, орієнтована на ділові та фінансові новини. Заснована 8 липня 1889 р. Чарлзом Доу, Едвардом Джонсом і Чарльзом Бергстрессером. Одне з найвпливовіших та найбільших американських видань, що публікує статті за тематикою: політика, економіка, бізнес, технології, лайф-стайл тощо. Газета видає європейський та азійський випуски (китайською та японською мовами). WSJ публікується шість днів на тиждень у друкованому та онлайновому форматах.


Financial Times – щоденна британська газета міжнародних фінансових кіл, яка виходить в Лондоні. Видається кількома мовами світу.широко відома як одна з найкращих газет Великої Британії, що спеціалізується на загальних новинах, міжнародній комерційній діяльності, фінансових новинах, підтримуючи при цьому незалежну редакційну політику. На відміну від інших газет, вона друкується на спеціальному рожевому газетному папері. Матеріали газети та коментарі мають сильний вплив на фінансові кола світу і на фінансову політику Британського уряду. Тираж газети — один з найбільших у світі серед фінансових видань. У Великій Британії вона рекламується як всебічний продукт — під гаслом «Бізнес і не тільки», а за кордоном — як джерело новин міжнародного бізнесу та доповнення до місцевих видань. 85 відсотків змісту газети не змінюється в регіональних виданнях, зарубіжні ж редактори вибирають власні теми з центрального «пулу» новин та адаптують газету до специфіки своїх ринків.


«The Washington Post» – американська газета. Видається в місті Вашингтоні. Найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, також входить до числа найстаріших. Містить термінові новини, репортажі на національні та міжнародні теми, нариси та коментарі.

Газета входить до числа провідних щоденних видань США, поряд з Нью-Йорк Таймс, відомої в свою чергу міжнародними репортажами, Wall Street Journal, що спеціалізується на економічних публікаціях та газетою Лос-Анджелес Таймс. Вашингтон пост, у свою чергу, зарекомендувала себе репортажами про політичні події Білого дому, Конгресу та інших побічних аспектах діяльності американського федерального Уряду.


Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing, повний перелік можна подивитись тут (обравши у відповідних полях назву країни Ukraine та тип установи National Library).

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

  • Research4Life – єдиний портал;
  • Hinari – дослідження в галузі біології та медицини;
  • AGORA – дослідження в галузі сільського господарства;
  • OARE – дослідження навколишнього середовища;
  • ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
  • GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.

Відеоінструкції з використання платформи Research4Life можна подивитись тут.
Отримати тестовий доступ:
Доступ надається працівникам та користувачам бібліотеки віддалено за умови обов’язкового логування. Логін і пароль можна отримати склавши запит до контактної особи установи на електронну пошту: [email protected] (сервісна послуга ЕДД).