Тестовий доступ

Авторитетні американські видання з багатолітньою історією для всіх українців надало безкоштовний доступ до своїх матеріалів:


The Economist – впливовий щотижневий англомовний журнал. Публікується в Англії з 1843 року. Через глобальну орієнтацію, «Економіст» не вважається виключно британським виданням. Традиційно видання вважає себе газетою і не підписує публікації.

Основні теми, що освітлюються журналом, — політичні події, міжнародні відносини, фінансові, економічні і ділові новини, а також наука і культура. Редакція журналу дотримується позицій класичного лібералізму.

В Україні статті «Економіста» за ексклюзивною ліцензією публікує журнал Український тиждень. Російськомовна версія ексклюзивного випуску «Економіста» «Світ в 2018-му році» в Україні була опублікована журналом Новое Время.


The Wall Street Journal, WSJ – щоденна міжнародна англомовна газета, орієнтована на ділові та фінансові новини. Заснована 8 липня 1889 р. Чарлзом Доу, Едвардом Джонсом і Чарльзом Бергстрессером. Одне з найвпливовіших та найбільших американських видань, що публікує статті за тематикою: політика, економіка, бізнес, технології, лайф-стайл тощо. Газета видає європейський та азійський випуски (китайською та японською мовами). WSJ публікується шість днів на тиждень у друкованому та онлайновому форматах.


Financial Times – щоденна британська газета міжнародних фінансових кіл, яка виходить в Лондоні. Видається кількома мовами світу.широко відома як одна з найкращих газет Великої Британії, що спеціалізується на загальних новинах, міжнародній комерційній діяльності, фінансових новинах, підтримуючи при цьому незалежну редакційну політику. На відміну від інших газет, вона друкується на спеціальному рожевому газетному папері. Матеріали газети та коментарі мають сильний вплив на фінансові кола світу і на фінансову політику Британського уряду. Тираж газети — один з найбільших у світі серед фінансових видань. У Великій Британії вона рекламується як всебічний продукт — під гаслом «Бізнес і не тільки», а за кордоном — як джерело новин міжнародного бізнесу та доповнення до місцевих видань. 85 відсотків змісту газети не змінюється в регіональних виданнях, зарубіжні ж редактори вибирають власні теми з центрального «пулу» новин та адаптують газету до специфіки своїх ринків.


«The Washington Post» – американська газета. Видається в місті Вашингтоні. Найбільша газета столиці Сполучених Штатів Америки, також входить до числа найстаріших. Містить термінові новини, репортажі на національні та міжнародні теми, нариси та коментарі.

Газета входить до числа провідних щоденних видань США, поряд з Нью-Йорк Таймс, відомої в свою чергу міжнародними репортажами, Wall Street Journal, що спеціалізується на економічних публікаціях та газетою Лос-Анджелес Таймс. Вашингтон пост, у свою чергу, зарекомендувала себе репортажами про політичні події Білого дому, Конгресу та інших побічних аспектах діяльності американського федерального Уряду.


Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing, повний перелік можна подивитись тут (обравши у відповідних полях назву країни Ukraine та тип установи National Library).

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

  • Research4Life – єдиний портал;
  • Hinari – дослідження в галузі біології та медицини;
  • AGORA – дослідження в галузі сільського господарства;
  • OARE – дослідження навколишнього середовища;
  • ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
  • GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.

Відеоінструкції з використання платформи Research4Life можна подивитись тут.
Отримати тестовий доступ:
Доступ надається працівникам та користувачам бібліотеки віддалено за умови обов’язкового логування. Логін і пароль можна отримати склавши запит до контактної особи установи на електронну пошту: edd_lsl@ukr.net (сервісна послуга ЕДД).

 

 

 

 


У читальному залі відділу бібліотекознавства Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В.Стефаника (вул. Стефаника, 2; другий поверх, каб. № 4) пропонується  доступ до нижче перелічених баз даних:


Academic Search Complete (ASC) ― найбільша багатофункціональна база даних у світі, спеціально розроблена для наукових установ. Даний ресурс сьогодні становить тексти навчальних матеріалів з багатьох дисциплін і включає понад 8 500 повнотекстових періодичних видань включно з 7 300 рецензованими журналами. Окрім повнотекстових версій, подає анотований покажчик до більш ніж 12 500 журналів і у загальній кількості до значного числа публікацій, охоплюючи монографії, звіти, матеріали конференцій та ін. У цілому, це велика колекція критично важливої інформації з багатьох галузей наукової діяльності.

Містить PDF-файли за період з 1887 р. по сьогодні, для більшості з яких підтримується режим пошуку. Для більш ніж 1 400 журналів забезпечується пошук цитованих джерел.

search.ebscohost.com


Energy & Power Source ― база даних, що містить повну інформацію з більш як 1 000 публікацій, включаючи журнали, монографії, періодичні та галузеві видання, безпосередньо пов’язані з діяльністю енергетичної індустрії. Вміщує тисячі найважливіших галузевих та маркетингових звітів. Інформаційне наповнення також охоплює десятки тисяч додаткових технічних статей з результатами випробувань і кращими практичними прикладами, відібраними з безлічі галузевих і промислових видань. База розроблена для фахівців у галузі енергетики та науковців і сьогодні є найкращою збіркою інформації, пов’язаної з питаннями виробництва енергії та електричної потужності.

search.ebscohost.com


Institute of Physics Publishing ― електронна база даних видавництва IOP Publishing, що видає понад 60 журналів, які охоплюють широкий спектр галузей: прикладної фізики, астрономії та астрофізики, атомної, молекулярної та оптичної фізики, хімії, обчислювальних наук, конденсованих середовищ, освіти, техніки, навколишнього середовища, високих енергій та ядерної фізики, матеріалознавства, математики, вимірювання, медичних і біологічних наук, фізики плазми.

http://iopscience.iop.org/


Cambridge University Press ― електронний архів відомого британського Видавництва Кембриджського університету. Надає у користування більш як 200 найменувань електронних версій наукових журналів цього видавництва. База даних охоплює різні галузі знань. У вільному доступі ― зміст журналів, бібліографічні описи статей з рефератами. У передплаченому доступі система проводить пошук і видає бібліографічні результати за журнальними статями та книгами видавництва, проте доступ до повних текстів можливий виключно для журнальних публікацій.

http://www.cambridge.org/core


Royal Society Publishing ― колекція періодичних рецензованих видань Лондонського королівського товариства. Зараз триває унікальний доступ до найповнішого вмісту бази (Proceedings A та  Proceedings B). Глибина доступу до повних текстів від 1665 р. і по сьогоднішній день.

http://royalsocietypublishing.org/search/