BASE: Bielefeld Academic Search Engine — одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті. Оператором BASE є бібліотека університету Білефельд (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індексує дані серверів репозитаріїв за допомогою “Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting” (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.
CWM Global Search — пошук інформації в галузі хімії. Пошук проводиться в 24 вільно доступних базах даних в Інтернеті, таких як PubChem, ChemSpider, eMolecules, НДР, ChemBank, ChemIDPlus, KEGG, ChEBI, PubMed, Вікіпедія та ін. Пробна версія 90 днів (потрібно завантажити).
Google Scholar — система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та різними джерелами.
JournalTOCs Discovery Service — сервіс пошуку серед найбільшої БЕЗКОШТОВНОЇ колекції ЗМІСТІВ наукових журналів (Tables of Contents (TOCs). Налаштований на пошук змістів 15,169 назв журналів, включно з 1,698 назвами Журналів Відкритого Доступу – від 709 видавців. Сервіс JournalTOCs корисний для дослідників, студентів, бібліотекарів: всіх, хто слідкує за оперативною науковою інформацією.
OAIster — зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster включає в себе більше 25 мільйонів записів, представляє цифрові ресурси від більш ніж 1157 учасників.
Scirus— науково-орієнтована пошукова система в Інтернеті. Понад 450 млн. спеціалізованих веб-сайтів наукової інформації (журнали, веб-сторінки учених, навчальні матеріали, препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв).
SCImago Journal & Country Rank— аналітичний портал, на якому представлені наукові показники по журналах та країнах. Аналіз базується на інформації, що міститься в базі даних Scopus® (Elsevier B.V.).
ScientificCommons.org — платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку. ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримується ним.
Simple Search Metadata in Open Ukraine Archives — Система пошуку у відкритих архівах України — надає можливість одночасного пошуку повнотекстової наукової інформації у відкритих вітчизняних репозитаріях. Система підтримується Інститутом програмних систем НАН України та Житомирським державним університетом імені Івана Франка.
WorldWideScience.org — глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.
До відома читачів
У зв’язку зі запровадженням на території України воєнного стану бібліотека тимчасово призупиняє обслуговування читачів.
Львівська національна наукова Бібліотека України імені В.Стефаника подовжує надання інформаційних послуг читачам бібліотеки та доступу до всіх електронних ресурсів і передплачених баз даних у відділеному режимі:
http://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/resursi-i-fondi/elektronni-resursy/
Обслуговування користувачів та читачів здійснюється у віддаленому режимі шляхом звернення до сервісної послуги “Електронне доставляння документів” (edd_lsl@ukr.net):
http://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/kontakti/vidpravka-poshti/
Зберігаємо спокій і витримку! Вільна демократична Україна є і буде! Слава Україні!