Шановні читачі! Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання доступу до передплачених баз даних Web of ScienceScopusScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Провайдер послуги підключення до наукометричних баз даних Державна науково-технічна бібліотека України.

Нагадуємо, що скористатися доступом до наукометричних баз даних можна з будь-якого комп’ютера  Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричних баз Web of Science, Scopus, ScienceDirect, зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.

      


Про відзначення 150-літнього ювілею Василя Стефаника

 Доповідь на засіданні Президії НАН України (20.01.2021 р.)

генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника Василя Ферштея

«Відзначення «круглих» дат, ювілеїв тощо, на нашу думку, має сенс лише тоді, коли відбувається вивчення й осмислення чогось Доброго, Справедливого і, як наслідок, Великого для відтворення історичної пам’яті, прямого чи непрямого використання в умовах теперішнього та майбутнього, як і чогось поганого, трагічного для усвідомлення і недопущення подібного ані зараз, ані згодом.

Таким добрим прикладом є відзначення у травні цього року 150-літнього ювілею від дня народження видатного українського письменника Василя Семеновича Стефаника.

 ... останні 50 років імідж Бібліотеки був нерозривно пов’язаний з іменем Василя Стефаника, яке не лише було введено до назви установи, а й стало уособленням її української сутності, незважаючи на полікультурний склад її фонду та історичну зумовленість процесів його формування. Еволюційно, природно завершилися дискусії про доцільність присвоєння імені Стефаника Національній Бібліотеці у Львові. Відрадно, що твердження: «ЛННБ України ім. В. Стефаника, розташована на вул. Стефаника, 2…» стало зрозумілим і звичним для всього соціуму як у Львові, так і за його межами...»

Читати більше...

 

Мар’ян-Павло Коць

 


 Другого березня 2021 р. виповнюється 10 років від дня смерті Мар’яна-Павла Коця (29.06. 1922, Львів – 02.03.2011, Львів)мецената, громадсько-культурного діяча, журналіста, видавця, одного з чільних українців США.


 

Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника надає доступ до:

 

«Збірник математично-природописно-лікарської секції НТШ»   перше україномовне серійне видання з галузі природничих та технічних наук, орган відповідної секції Наукового товариства імені Шевченка. Колекцію представлено завдяки співпраці колективів: Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника, Інституту фізики конденсованих систем НАН України та Наукового товариства імені Шевченка. Представлена колекція слугуватиме унікальним джерелом даних для різноманітних наукових досліджень: наукометричних, лінгвістичних, історичних тощо.

  • наукових журналів видавництва Springer Nature.

Видавництво академічної літератури Springer Nature було створене у травні 2015 року шляхом злиття потужних видавництв Nature Publishing Group, Palgrave Macmillan та Macmillan Education із Springer Science та Business Media. Колекція містить понад 2 тис. найвпливовіших світових англомовних журналів з різних галузей знань. Більше 1,5 тис. з них індексуються базами даних Scopus та Web of Science і належать до категорії журналів перших двох квартилів (Q1, Q2).

  • ресурсу LIBRARIA — повнотекстового електронного архіву української історичної періодики.

Ресурс містить 397 назв, 65166 випусків, 394321 сторінок періодичних видань із фондів українських архівів та бібліотек, Книжкової палати України. Доступні цифрові зображення газет, а також численні інструменти для повнотекстового пошуку.


Шановні читачі, згідно наказу, виданого  Міністерством освіти і науки України від 29 травня 2020 р. № 721 «Про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства освіти і науки України», продовжено доступ до передплачених баз даних Web of Science для всіх українських наукових установ та закладів вищої освіти державної та комунальної форм власності.  Провайдер послуги підключення до наукометричних баз даних Державна науково-технічна бібліотека України.

У серпні 2020 року у Бібліотеці організовано та продовжено доступ до баз даних Web of Science.

Нагадуємо, що скористатися доступом до наукометричних баз можна з будь-якого комп’ютера  Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричної бази Web of Science зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.

У 2020 р.  Міністерство освіти і науки України вирішило не укладати Договір з компанією Elsevier для надання доступу до бази даних Scopus. Оскільки, база даних Scopus індексує наукове видання «Physical Oceanography», що видається Морським гідрофізичним інститутом РАН на тимчасово-окупованих територіях України, що є порушенням законодавства України і міжнародного права. (©Наука та метрика https://nim.media/articles/mon-prizupinyaye-spivpratsyu-z-elsevier-scopus).

 


 

З нагоди Дня української вишиванки, який припадає на 21 травня, у головному корпусі ЛННБУ ім. В. Стефаника відкрилася виставка «Магія української вишивки».

Читати більше...

150-річний ювілей видатної української письменниці і громадської діячки Лесі Українки З нагоди 150-річного ювілею видатної української письменниці і громадської діячки ...
Читати далі…

Другого березня 2021 р. виповнюється 10 років від дня смерті Мар’яна-Павла Коця (29.06. 1922, Львів – 02.03.2011, Львів) – мецената, ...
Читати далі…

Франц Ґрільпарцер (1791–1872) — видатний австрійський  поет і драматург (книжкова виставка, присвячена 230-річчю від дня народження)   У секторі нової ...
Читати далі…

  Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника   Інформаційний лист   Шановні колеги, запрошуємо Вас до участі у ІІ Міжнародній науковій конференції   ...
Читати далі…

Виставка відбуватиметься з 14 травня 2021 р. до 31 серпня 2021 р. у ЛННБУ ім. В. Стефаника (Львів, вул. Стефаника, ...
Читати далі…

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам’ятна і водночас трагічна подія нашої історії – 5-годинний бій між ...
Читати далі…

26 лютого 2021 р. відбудеться Міжнародна наукова конференція «Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника : історія, джерела, постаті» ...
Читати далі…

18 січня виповнюється 200 років від дня народження Антонія Степановича Петрушевича (1821—1913) — однієї з найпомітніших постатей українського національно-культурного руху ...
Читати далі…

З нагоди зимових свят у головному корпусі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника відкрита виставка «Новорічно-різдвяна казка». З ...
Читати далі…