Людям доброї волі, які цінують свободу і гідність

Звернення генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника В. В. Ферштея

Шановні колеги!
запрошуємо Вас до участі у роботі

Х Міжнародної наукової конференції

«Мистецька культура: історія, теорія, методологія»
(18 листопада 2022 р., м. Львів)

Інформаційний лист

Відділу періодичних видань імені Мар’яна та Іванни Коців – 30


30 січня 2022 р. виповнилося 30 років від дня утворення відділу періодичних видань. Основним його завданням є:

  • формування, організація та збереження фонду періодичних видань;
  • своєчасне та якісне обслуговування користувачів;
  • проведення науково-дослідної роботи.

Детальну інформацію можна отримати тут.


Про відзначення 150-літнього ювілею Василя Стефаника

Доповідь на засіданні Президії НАН України
генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника Василя Ферштея

«... останні 50 років імідж Бібліотеки був нерозривно пов’язаний з іменем Василя Стефаника, яке не лише було введено до назви установи, а й стало уособленням її української сутності, незважаючи на полікультурний склад її фонду та історичну зумовленість процесів його формування. Еволюційно, природно завершилися дискусії про доцільність присвоєння імені Стефаника Національній Бібліотеці у Львові. Відрадно, що твердження: «ЛННБ України ім. В. Стефаника, розташована на вул. Стефаника, 2…» стало зрозумілим і звичним для всього соціуму як у Львові, так і за його межами...»
Читати більше...


Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання інформаційних послуг

Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

Через портал Research4Life надається доступ до електронних колекції книг і журналів міжнародних видавництв Elsevier, Springer Nature, John Wiley & Sons, Taylor & Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing, повний перелік можна подивитись тут (обравши у відповідних полях назву країни Ukraine та тип установи National Library).

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу.

Платформа складається з 5 колекцій літератури:

  • Research4Life – єдиний портал;
  • Hinari – дослідження в галузі біології та медицини;
  • AGORA – дослідження в галузі сільського господарства;
  • OARE – дослідження навколишнього середовища;
  • ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
  • GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.

Відеоінструкції з використання платформи Research4Life можна подивитись тут. 
Отримати тестовий доступ:
Доступ надається працівникам та користувачам бібліотеки віддалено за умови обов’язкового логування. Логін і пароль можна отримати склавши запит до контактної особи установи на електронну пошту: edd_lsl@ukr.net (сервісна послуга ЕДД).

Доступ до інформаційних електронних ресурсів і баз даних у віддаленому режимі ЛННБУ ім. В.Стефаника: http://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/resursi-i-fondi/elektronni-resursy/


Шановні читачі, ЛННБ України імені В. Стефаника пропонує доступ до:

Onleihe дає можливість випозичати широкий спектр цифрових носіїв, таких як електронні книги, електронні документи, електронна музика, електронні аудіо та електронні відео, електронні періодичні видання.

Користувачам послуги Onleihe потрібно зареєструватись у Mein Goethe.de, або створити обліковий запис на Mein Goethe.de (реєстрація та користування Mein Goethe.de та Onleihe безкоштовні).

Onleihe – це новий електронний сервіс світової мережі бібліотек Goethe-Institut. Цей сервіс дозволяє взяти на обмежений проміжок часу електронні книжки, електронні аудіо-книжки й електронні періодичні видання у користування. Для цього потрібно просто завантажити обрані матеріали у нашій системі Onleihe.

Необхідність повертати матеріали зникає автоматично: після завершення терміну користування ви втрачаєте доступ до матеріалів.

Через систему Onleihe ви можете одним кліком мишки взяти необхідні вам матеріали на абонемент у будь-який час – 24 години на добу, 7 днів на тиждень.


Нагадуємо, що скористатися доступом до оцифрованих колекцій можна з будь-якого комп’ютера Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до Katalog zbiorów cyfrowych (Zakład Narodowy im. Ossolińskich), зареєструвавшись у мережі Бібліотеки за допомогою читацького квитка.

Інформаційна база даних Zasoby cyfrowe Zakładu Narodowego im.Ossolińskich містить різноманітні типи колекцій, збережених на цифровому носії, тобто: електронні видання та публікації, оцифровані колекції (рукописи, журнали, стародруки), аудіодокументи тощо.

База даних постійно оновлюється та поповнюється новими документами. Представлена значна частина оцифрованих львівських архівів провідних польських аристократичних родів, у т.ч. Батовських, Оссолінський, Ценських, Любомирських та ін. Водночас база даних містить документи зі львівського архіву Оссолінеуму та окремі рукописи, зібрані у Вроцлаві.


Шановні читачі! 

Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання доступу до передплачених баз даних Web of ScienceScopusScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Провайдер послуги підключення до наукометричних баз даних Державна науково-технічна бібліотека України.

Нагадуємо, що скористатися доступом до наукометричних баз даних можна з будь-якого комп’ютера  Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричних баз Web of Science, Scopus, ScienceDirect, зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.

      

26 квітня у виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника відбулось урочисте відкриття документальної виставки «З Христом розквітне Україна!». На виставці представлено експонати, які ознайомлюють відвідувачів із народним уявленням про ...
Читати далі…

Відеорепортаж з виставки можна переглянути на нашому youtoob каналі. З нагоди святкування Великодня у виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника підготовлено виставку «З Христом розквітне Україна». Експонати знайомлять глядачів із ...
Читати далі…

До 130-річчя від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у виставковій залі Бібліотеки експонується книжкова виставка «Патріарх Йосиф Сліпий (1892–1984) “Служити суспільству, народові”». Життєвий шлях Блаженнішого Йосифа — це довгий шлях невтомної подвижницької праці ...
Читати далі…

8 лютого 2022 р. виповнюється 75 років від дня народження відомого українського економіста, політичного і громадського діяча, професора, доктора економічних наук Степана Антоновича Давимуки. На ювілейній виставці представлено матеріали, які презентують коло наукових ...
Читати далі…

У виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника розгорнуто книжково-документальну експозицію, присвячену 70-річчю від дня народження Богдана Якимовича. Богдан Якимович — український вчений-історик, доктор історичних наук, професор кафедри бібліотекознавства і ...
Читати далі…

ЛННБУ ім. В. Стефаника запрошує відвідати рідзвяний книжковий ярмарок (вул. Стефаника, 2) ...
Читати далі…

Наприкінці року Бібліотека поповнилася цінним надбанням Часослов. Почаїв: друкарня Успенської лаври, [1861] Львівська національна наукова бібліотека України імені В.Стефаника, згідно з наказом Міністерства культури України від 11.09.2014 № 744 «Про затвердження Переліку державних ...
Читати далі…

22 грудня о 16.00 год. у виставкових залах Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника відбулася урочиста презентація проєкту «Відомі постаті України». Автор проєкту — Данило Книшук ...
Читати далі…

  З нагоди різдвяних свят у виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В.Стефаника організовано виставку «І Слово стало тілом». Для назви виставки вибрано уривок із Прологу до Євангелії Йоана: «І Слово ...
Читати далі…

Кожна країна має свої обряди та звичаї, які особливо увиразнюються у різдвяно-новорічний період, коли поєднується релігійний (християнський) зміст із місцевими фольклорними традиціями. Більше дізнатися про різдвяні цікавинки Німеччини та Австрії пропонує тематична книжкова ...
Читати далі…