25 червня 2021 р. у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відбувся перший день роботи Міжнародної наукової конференції «Василь Стефаник в українському та світовому соціокультурному просторі», присвяченої відзначенню 150-літнього ювілею видатного письменника.

Організатори наукового форуму – Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника, Національний заклад імені Оссолінських, Львівський національний університет імені І. Франка, Наукове товариство імені Шевченка.

Читати більше...


Програма конференції


Запис пленарного засідання на YouTube


Відеофільм «До 150-річчя Василя Стефаника (наукова конференція)» 

17 червня 2021 року в рамках відзначення 50-річчя Західного наукового центру НАН України і МОН України Львівську національну наукову бібліотеки України імені В.Стефаника відвідали президент НАН України, академік НАН України А.Г.Загородній, віце-президент НАН України, академік НАН України В.Л.Богданов та голова Західного наукового центру НАН України і МОН України, академік НАН України З.Т.Назарчук.  Зустрічав гостей генеральний директор Бібліотеки В.В.Ферштей.

Очільники НАН України ознайомилися із Бібліотекою, її унікальними рукописними колекціями, а також матеріалами документально-ілюстративної виставки, присвяченої 150-річчю Василя Стефаника. Крім цього, гостям було представлено науково-видавничий доробок співробітників Бібліотеки. Відбувся обмін книжковими дарунками.

Гості також оглянули книжкову виставку, присвячену 50-річчю Західного наукового центру НАН і МОН України.

14 травня 2021 р. у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника відбулося святкування 150-літнього ювілею видатного письменника, громадського діяча і Патрона бібліотеки — Василя Стефаника. Серед гостей був перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник; голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Володимир Квурт; начальник відділу мистецтв та розвитку культури управління культури Львівської обласної державної адміністрації Василь Гладкий; начальник відділу менеджменту закладів культури Львівської міської ради Оксана Руденко; народний депутат України Ростислав Тістик; кандидат технічних наук, доцент, директор Західного наукового центру НАН України та МОН України Олег Зинюк; доктор економічних наук, голова наглядової ради ЛННБ України ім. В. Стефаника Степан Давимука; Почесний консул Франції у м. Львові, член наглядової ради ЛННБ України ім. В. Стефаника Данило Ярема; кандидат історичних наук, старший дослідник, заслужений працівник культури України, директор  Наукової  бібліотеки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Марта  Надрага.

Читати більше...


Відеофільм «Василеві Стефанику — 150 (вшанування письменника у ЛННБУ ім. В. Стефаника)» 

Василь Стефаник (1871—1936): 150 років від дня народження

17 травня 2021 р. у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, в рамках відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника, за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради відбувся мистецький проект «Стефаник-150».

За плідну співпрацю та внесок у популяризацію творчості Василя Стефаника родина письменника нагородила бронзовою пам’ятною медаллю генерального директора Львівської національної бібліотеки України імені В. Стефаника Василя Ферштея.

Вручила медаль правнучка Василя Стефаника, директор Центрального державного історичного архіву у Львові Олеся Юріївна Стефаник. Автором медалі є відомий львівський скульптор Володимир Цісарик.


Про відзначення 150-літнього ювілею Василя Стефаника

Доповідь на засіданні Президії НАН України

генерального директора ЛННБ України ім. В. Стефаника Василя Ферштея

«... останні 50 років імідж Бібліотеки був нерозривно пов’язаний з іменем Василя Стефаника, яке не лише було введено до назви установи, а й стало уособленням її української сутності, незважаючи на полікультурний склад її фонду та історичну зумовленість процесів його формування. Еволюційно, природно завершилися дискусії про доцільність присвоєння імені Стефаника Національній Бібліотеці у Львові. Відрадно, що твердження: «ЛННБ України ім. В. Стефаника, розташована на вул. Стефаника, 2…» стало зрозумілим і звичним для всього соціуму як у Львові, так і за його межами...» 
Читати більше...


Проєкт «Комплексна реставрація пам’ятки архітектури початку ХІХ ст. будівлі Львівської національної наукової бібліотеки України імені В.Стефаника, м. Львів, вул. Стефаника, 2»

Цьогоріч в Україні стартувала програма «Велика реставрація», яка здійснюється у межах програми «Велике будівництво» в культурі під патронатом Президента України. Бібліотека бере участь у конкурсі та претендує на державну підтримку.

Метою нашого проєкту є проведення комплексу реставраційних робіт головного корпусу Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника — пам’ятки архітектури XVIII–ХІХ ст., розташованої на вул. Стефаника 2, для збереження культурної спадщини як самої будівлі, так і створення належних умов для зберігання фонду Бібліотеки, що становить національне надбання. Це у свою чергу створить передумови для формування громадського науково-культурного та освітнього простору і розширення можливостей громади Львівської ОТГ та світової спільноти для доступу до унікальних друкованих і рукописних колекцій Національної Бібліотеки.
Читати більше...


Шановні керівники бібліотек та споріднених інституцій!

З великою приємністю повідомляємо, що завдяки плідній співпраці Львівської національної наукової бібліотеки  України імені В. Стефаника та Національного закладу ім. Оссолінських вийшов друком двомовний мистецтвознавчий альбом-каталог «Rysunki artystów polskich z Muzeum Lubomirskich we Lwowie = Рисунки польських художників з Музею Любомирських у Львові / Anita Soroko; [przekład na język ukraiński Olga Tkachuk, przekład na język polski Wiktoria Malicka]».

Для отримання безкоштовного примірника видання просимо Вас надсилати повідомлення на електронну адресу Бібліотеки – acquis@i.ua. Вартість пересилки сплачує замовник.


Шановні читачі! 

Львівська національна наукова Бібліотека України імені В. Стефаника подовжує надання доступу до передплачених баз даних Web of ScienceScopusScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

Провайдер послуги підключення до наукометричних баз даних Державна науково-технічна бібліотека України.

Нагадуємо, що скористатися доступом до наукометричних баз даних можна з будь-якого комп’ютера  Бібліотеки, а також отримати дистанційний доступ до наукометричних баз Web of Science, Scopus, ScienceDirect, зареєструвавшись у мережі Бібліотеки та створивши кабінет користувача.

      

У рамках відзначення 50-річчя Західного наукового центру НАН України і МОН України у виставковій залі ЛННБ України імені В. Стефаника презентовано ...
Читати далі…

Майже 40 років Ґете-Інститут (Goethe-Institut) здійснює програму «Переклади німецьких книжок іноземними мовами», у межах якої надається підтримка закордонним видавництвам у ...
Читати далі…

«Cам факт існування такого письменника, як Канетті, є честю для літератури», «живий класик», «один з останніх гуманістів», який «десятиліттями писав, ...
Читати далі…

Запрошуємо Вас на презентацію антології «Василь Стефаник в європейській пресі 1899—1936 рр.» Переглянути зміст антології «Василь Стефаник в європейській пресі ...
Читати далі…

З нагоди відзначення Шевченківських днів у виставковій залі ЛННБ України імені В. Стефаника розгорнуто книжкову експозицію. Окремий розділ експозиції присвячено ...
Читати далі…

Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника Інститут досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів   Шановні колеги! запрошуємо Вас до участі у роботі ...
Читати далі…

  Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника   Інформаційний лист   Шановні колеги, запрошуємо Вас до участі у ІІ Міжнародній науковій конференції   ...
Читати далі…

Портрет Лесі Українки (Фронтиспіс). З нагоди 150-річного ювілею видатної української письменниці і громадської діячки Лесі Українки у виставковій залі ЛННБ ...
Читати далі…

    Другого березня 2021 р. виповнюється 10 років від дня смерті Мар’яна-Павла Коця (29.06. 1922, Львів – 02.03.2011, Львів) ...
Читати далі…

Франц Ґрільпарцер (1791–1872) — видатний австрійський  поет і драматург (книжкова виставка, присвячена 230-річчю від дня народження)   У секторі нової ...
Читати далі…